Pranie dywanów

Pranie dywanów

w 7 prostych krokach

Te proste kroki na pranie dywanów pozwolą, aby Twój dywan cieszył oko, a wnętrze Twojego domu z pewnością nabierze elegancji i stanie się bardziej przytulne.

01

Zgłoszenie

Masz zabrudzony dywan? Żaden problem — zadzwoń do pralni HYGEA pod numer telefonu 730 730 555 lub 667 664 753 a my bezzwłocznie się wszystkim zajmiemy. Zgłoszenia możesz dokonać także poprzez e-mail (handel@hygea.pl), jak również formularz kontaktowy. Przyjedziemy i zabierzemy się za pranie dywanów w naszej profesjonalnej pralni.

02

Odbiór

Dostarcz dywan do pobliskiego punktu zdawczo odbiorczego lub zamów transport. Przyjedziemy i zabierzemy Twój dywan, nasz przedstawiciel go zwinie, spakuje, a w razie potrzeby pomoże przesunąć meble, na których stoi.

(Czarnków, Piła, Trzcianka, Wronki, Szamotuły, Wieleń, Krzyż Wielkopolski, Lubasz, Chodzież, Oborniki, Szamotuły, Obrzycko, Ostroróg, Pniewy)

03

Oględziny i wycena

Teraz my zajmiemy się Twoim dywanem. W naszej nowoczesnej pralni dywanów sprawdzimy, czy nie posiada on jakichś wad i trudnych do usunięcia plam. Zmierzymy dywan przed praniem w celu dokładnej wyceny i powiadomimy Cię o kosztach jego czyszczenia.

04

Trzepanie

W kolejnym kroku rozpoczniemy trzepanie dywanu za pomocą automatycznej trzepaczki, która skutecznie usunie brud mieszczący się głęboko w runie. Średnio z dywanu o wymiarach 2 m×1,6 m wydobywamy około 2 kg zanieczyszczeń.

05

Pranie dywanów

Kąpiel wodna i automat pralniczy z czterema rzędami szczotek bardzo dokładnie wyczyści każdy dywan, w wyniku czego odzyska on blask i świeżość. Po kąpieli dywan zostanie zwinięty, a następnie przygotowany do odwirowania.

06

Suszenie

Kolejny etap to odwirowanie dywanu, które w konsekwencji pozwoli na pozbycie się około 95% wody w 3 minuty, następnie dywan zostanie przeniesiony do specjalistycznej suszarni z nadmuchem ciepłego powietrza w celu odparowania pozostałych 5%.

07

Zwrot

Powiadomimy Cię o zakończeniu prac i wspólnie ustalimy termin, w którym dywan możemy dostarczyć pod Twoje drzwi. Nasz przedstawiciel z pewnością pomoże Ci go rozłożyć na miejscu, tak abyś mógł cieszyć się widokiem swego odświeżonego dywanu.

Najczęściej zadawane pytania o pranie dywanów

W Cenniku zostały określone ceny prania dywanów i zależą od rodzaju i wielkości. Pranie dywanów kosztuje 20 zł/m2. Oferujemy również usługi dodatkowe tj. dezynfekcję, impregnacja i woskowanie, obszywanie i cięcie dywanów.

Nie musisz się niczym przejmować, jeśli tylko chcesz, możesz zamówić telefonicznie pranie dywanów wraz z odbiorem. Dywany można dostarczać również samodzielnie do wybranego oddziału lub bezpośrednio do pralni.

Całość opłacana jest przy odbiorze wypranego dywanu. Wcześniej zostaniesz poinformowany o kwocie, którą należy przygotować.

Oprócz automatycznej pralni dywanów posiadamy również nowoczesną pralnię chemiczną oraz wodną, w której pierzemy zarówno garderobę, bieliznę płaską, pościele, ubrania robocze, jak i wiele innych.

Poza praniem świadczymy również usługi krochmalenia, prasowania i maglowania. Posiadamy również pralnię z barierą higieniczną, która jest zgodna z wytycznymi zawartymi w podstawie prawnej dotyczącej pomieszczeń pralni szpitalnych.

Tak, przyjmujemy każdy rodzaj dywanów, mat oraz wykładzin dywanowych.

Pierzemy dywany od 5 do 7 dni roboczych w zależności od stopnia jego zabrudzenia. W przypadku bardzo silnych zabrudzeń dywan może wymagać kilkukrotnego prania, w związku z czym wydłuży się czas realizacji usługi.

Zazwyczaj po wypraniu dywanu naszymi środkami znika nieprzyjemny zapach, jednak jeżeli jest on spowodowany wymiocinami lub nasz pupil załatwił sobie na nim swoje potrzeby, będziemy potrzebowali specjalnych środków stosowanych na odpowiedzialność klienta. Po takich zabiegach dywan powinien być pachnący i czysty.

W pralni HYGEA dbamy o jak najwyższą jakość usług, dlatego zależy nam na Twojej opinii. Jednak w przypadku braku satysfakcji z usługi prania dywanu prosimy udać się do punktu obsługi lub skontaktować się z nami telefonicznie a my postaramy się jak najszybciej przyjąć dywan do ponownego prania.

Czasami do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu, konieczne jest użycie mocniejszych środków, w takim przypadku wymagana jest zgoda klienta, ponieważ taką usługę wykonujemy tylko na jego ryzyko.

Przede wszystkim nie panikować. Zazwyczaj poza bloczkiem wydanym do uprawnienia odbioru prosimy również o pozostałe dane, które pozwolą na zidentyfikowanie tożsamości.

Jeżeli podasz prawidłowe informacje, to bez problemu wydamy pranie.

Przy zleceniu prania dywanu dezynfekcja antybakteryjna jest w pakiecie za darmo.

Cennik Pralni HYGEA

Pranie dywanów

  • Pranie dywanów : 20 zł/m2
  • Błam barani: 20÷25 zł
  • Pranie chodnika-dywanika do 1 m2: 20,- zł

Usługi dodatkowe

  • Impregnacja dywanów: 8 zł
  • Cięcie dywanu: 6 zł/mb
  • Obszywanie używanego dywanu z obcinaniem starych brzegów : 24 zł/mb
  • Obszywanie nowego dywanu (bez docinania) 18 zł/mb
  • Usztywanianie dywanu: 12 zł/m2

Usługi na CITO +30% Ceny

Pranie chemiczne, wodne oraz pranie dywanów:

Czarnków, Trzcianka, Wronki, Poznań, Oborniki, Szamotuły, Pyrzyce, Lipiany, Barlinek,
Strzelce Krajeńskie, Rosko, Wieleń, Międzychód, Lubniewice, Krzyż Wielkopolski,
Lubasz, Chodzież, Oborniki, Szamotuły, Drezdenko, Wałcz, Chwiram.