Zalety dywanów

| Zaktualizowany: | Bez kategorii

Zalety dywanów

 1. Wygłuszenie – dywany są świetne do absorbowania dźwięku, co oznacza, że ​​są idealne dla rodzin z dziećmi, zwierzętami domowymi lub osobami, które chcą uniknąć hałasu podczas chodzenia.
 2. Ciepło – dywany cieplejsze i przyjemniejsze dotyku niż twarde podłogi, docenić to można szczególnie w okresie zimowym.
 3. Bezpieczeństwo – dywany zapewniają miękkie lądowanie w przypadku upadku, co może zmniejszyć ryzyko obrażeń, szczególnie u dzieci lub osób starszych.
 4. Wygląd – dywany są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie do każdego stylu wystroju wnętrz.
 5. Łatwiejsze czyszczenie – dywany można łatwo odkurzać i usuwać plamy przy użyciu specjalnych środków czyszczących, warto również przynajmniej raz w roku wyprać dywan.

W skrócie, dywany są nie tylko piękne, ale także praktyczne i bezpieczne.

Ze względu na fakt, że istnieje kilka kluczowych elementów, które są najważniejsze w wyborze i powodzeniu każdej użytej wykładziny podłogowej, musimy wziąć pod uwagę potrzeby i wymagania kluczowych interesariuszy zaangażowanych, w tym właściciela, specyfikatora, projektanta, kierownictwa i generalnego publiczny. Istnieją wymagania funkcjonalne, które właściciel musi spełnić, takie jak utrzymanie budżetów, cykle remontów i przestoje; gwarantowane kryteria wydajności produktu dla specyfikatora; nowatorskie koncepcje wnętrz autorstwa projektanta; sprzątanie, konserwacja, codzienne utrzymanie i bezpieczeństwo przez kierownictwo; komfort, czystość i ogólny wygląd przez ogół społeczeństwa. Do tej listy wymagań dodano fakt, że niektóre obszary będą obsługiwać jedne z najgęstszych stężeń ruchu pieszego ze wszystkich instalacji komercyjnych. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, tkana wykładzina dywanowa jest jedynym rodzajem wykładziny podłogowej, który spełnia potrzeby i wymagania oraz zapewnia wiele kluczowych korzyści w porównaniu z twardą wykładziną podłogową.

Istnieją znaczne zalety tkanych dywanów z 80%/20% wełny/nylonu w porównaniu z twardymi podłogami, jak opisano poniżej:

 • Estetyka

Dywany nadają luksusowy wygląd każdej instalacji, co rzadko można osiągnąć za pomocą twardych podłóg. Żadna inna wykładzina podłogowa nie jest dostępna w tak szerokiej gamie kolorów, wzorów i faktur. Projektanci pracujący nad tkanymi produktami Axminster mają swobodę wypowiedzi, aby tworzyć żywiołowe projekty, które uzupełniają wystrój każdej prestiżowej instalacji. Wprowadzenie drobnych motywów, wzorów, logotypów czy obramowań na powierzchniach płaskich i schodach może zmienić tonację lub nastrój wnętrza, zapewniając klientowi właściwe pierwsze wrażenie.

 • Komfort

Dywan jest wygodny w użytkowaniu, ciepły w dotyku i miękki w chodzeniu, co nie zawsze jest osiągane przez twardą podłogę. Chodzenie po podłogach wyłożonych wykładziną dywanową jest znacznie mniej męczące niż po twardych płytkach, zwłaszcza na dużych obszarach lub tam, gdzie jest dużo schodów. Komfort pod stopami może również działać uspokajająco podczas siedzenia lub stania przez dłuższy czas.

 • Redukcja szumów

Dywan jest znakomitym materiałem dźwiękochłonnym i znacznie redukuje hałas tła w budynku, czyniąc go mniej stresującym i męczącym. Twarde podłogi nie zmniejszają hałasu i dobrze wiadomo, że po pewnym czasie często kupowano dywany, aby położyć je na twardej podłodze, aby złagodzić nieprzyjemne problemy z hałasem lub poprawić akustykę.

 • Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest głównym czynnikiem, który często jest pomijany przy określaniu wykładziny podłogowej. Większość twardych podłóg może być bardzo śliska, gdy jest mokra, powodując upadki, co może skutkować kosztownymi roszczeniami wobec właścicieli budynku. Podczas czyszczenia obszary muszą być oznaczone, a wycieki mogą być szybko przenoszone na duży obszar, zwiększając ryzyko upadku, a także wydłużając czas czyszczenia. Udowodniono, że zastosowanie wykładziny, produktu antypoślizgowego, znacznie zmniejsza częstość upadków nawet w obszarach, w których istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia rozlań. W przypadku, gdy upadki mają miejsce na dywanie, odniesione obrażenia są zwykle znacznie mniej poważne niż te, które występują na twardej podłodze. Twarde powierzchnie podłogowe, takie jak te z płytkami ceramicznymi, często cierpią z powodu odblasków świetlnych, które powodują nieprzyjemne warunki do chodzenia i przyczyniają się do prawdopodobieństwa upadków.

 • Rachunek kosztów cyklu życia

Kalkulacja kosztów cyklu życia jest porównaniem zalet i wad każdego rodzaju pokrycia podłogowego w stosunku do całkowitego całkowitego kosztu życia w pewnym okresie czasu. Przy określaniu wykładziny podłogowej ważne jest uwzględnienie tego kosztu cyklu życia, ponieważ produkt, który początkowo wydaje się być okazyjną ceną, może okazać się kosztownym produktem, gdy weźmie się pod uwagę inne koszty. Całkowity całkowity koszt wykładziny podłogowej wykładzina podłogowa składa się z początkowego kosztu produktu, kosztu instalacji, kosztu konserwacji w czasie oraz kosztu usunięcia i utylizacji wykładziny podłogowej, gdy jej żywotność dobiegnie końca. Całkowity całkowity koszt jest następnie dzielony przez oczekiwaną żywotność wykładziny podłogowej.

 • Koszt początkowy/instalacja

Twarda podłoga jest nie tylko droga w zakupie, ale także znacznie droższa w montażu, kosztując (w zależności od jakości) nawet 3 razy więcej niż dywan. Przygotowanie podłoża również musi być w doskonałym stanie, w przeciwnym razie doprowadzi to do nieestetycznych skaz na wykończonej powierzchni w postaci nierównego lub popękanego wyglądu.

 • Czyszczenie i konserwacja

Często mówi się (zwykle przez producentów podłóg twardych), że podłogę twardą łatwiej utrzymać w czystości niż dywany. Rzeczywiste studia przypadków dowiodły, że jest inaczej. Dywan pochłania kurz i zatrzymuje go we włóknach, dopóki nie zostanie odkurzony. Kurz na twardych podłogach nie ma gdzie się podziać, może zostać odbity z powrotem w powietrze przy każdym uderzeniu lub przeciągu powietrza, a tam, gdzie piasek pozostaje na powierzchni, ociera się i powoduje uszkodzenia. Dlatego zamiatanie i wycieranie na mokro jest bardzo częste